Bezpieczeństwo na drodze

Dzisiejszy artykuł nie dotyczy bezpośrednio naszej gminy, ale pośrednio każdego z nas. Warto o tym co jakiś czas pisać, czy mówić, ponieważ zwykle wychodzi się z założenia, że nas to nie dotyczy, nam to nie grozi, a tak naprawdę może się zdarzyć nam, czy naszym najbliższym.

Mając dzieci, zwraca się szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo, troszczy się o to, by zwracać im uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, czy to jako piesi, rowerzyści, motorowerzyści lub kierowcy. Impuls do podzielenia się tą informacją zrodził się też z własnego dzisiejszego doświadczenia. Odbierając dziecko i to już nie małe (nastoletnie), zwróciłem uwagę, że po tym jak wysiadło z autobusu skierowało bezpośrednio swoje kroki wprost do czekającego na nie samochodu. Nic nie robiło sobie, że wchodzi na jezdnię, (na szczęście nie ruchliwą), nie oglądając się w bok przed autobusem (który je dokładnie zasłaniał) wkroczyło na jezdnie i wystarczyło by że jadący zgodnie z przepisami pojazd akurat przejeżdżał tą drogą niechybnie znalazło by się pod jego kołami.

Zadbajmy wspólnie o to, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna, niezależnie od pory roku, panujących warunków atmosferycznych, a także pośpiechu towarzyszącego kierowcom na co dzień.

Policjanci apelują do rodziców uczniów, w szczególności tych z najmłodszych klas, o stosowanie elementów odblaskowych przez dzieci, a także o zwrócenie szczególnej uwagi na znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Także kierowcy nie powinni zapominać, że w pierwszych tygodniach roku szkolnego, kiedy dzieci nie nabiorą umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, powinni zachować maksymalną ostrożność i wyrozumienie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

Poniżej znajduje się opis wypadku, który miał miejsce wczoraj w sąsiedniej miejscowości.

KOWALE – POTRĄCENIE 17-LATKI KTÓRA WYBIEGŁA ZZA AUTOBUSU

Kowale potrącenie 17-latki
Kowale potrącenie 17-latki

Policjanci z Komendy w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na na ulicy Szlacheckiej w Kowalach. 17-latka wbiegła na jednię zza autokaru stojącego w zatoczce autobusowej wprost pod nadjeżdżającego volkswagena passata. Dziewczyna trafiła do szpitala. 41-latka kierująca passatem była trzeźwa.

Do wypadku doszło wczoraj (21 listopada br.) o godz. 16.10 w Kowalach. Kierująca volkswagenem passatem jadąc ulicą Szlachecką w kierunku drogi wojewódzkiej nr 221 potrąciła przebiegająca przez jezdnię młodą dziewczynę. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku 17-letnia gdańszczanka wybiegła zza autokaru stojącego w zatoczce autobusowej. Przebiegła jednię z lewej do prawej strony i wbiegła wprost pod koła nadjeżdżającego volkswagena. Dziewczyna trafiła do szpitala wojewódzkiego w
Gdańsku. 41-latka kierująca samochodem była trzeźwa.

Kowale potrącenie 17-latki
Kowale potrącenie 17-latki

Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Related posts