RUSOCIN- 24-LETNIA MOTOCYKLISTKA TRAFIŁA DO SZPITALA

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Rusocinie. Kierująca motocyklem jadąc drogą S6 w kierunku Rusocina prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków i przewróciła się na jezdnię. Motocykl sunąc po jezdni zatrzymał się na wewnętrznym krawężniku ronda. 24-letnia gdańszczanka trafiła do szpitala, był trzeźwa. Podróżujący z nią 21-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń.

Do wypadku doszło w sobotę (16 listopada br.) o godz. 10.50 w Rusocinie gmina Pruszcz Gdański. 24-letnia motocyklistka jadąc drogą S6 w kierunku Rusocina prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków i przewróciła się na jezdnię. Motocykl zsunął się po trawniku, przekroczył jezdnię i zatrzymał się na wewnętrznym krawężniku ronda w Rusocinie usytuowanego na drodze krajowej nr 91. Ranna kobieta trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku, był trzeźwa. 21-letni pasażer nie
odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmieniającą się aurą pogodową. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

PRUSZCZ GDAŃSKI- NIETRZEŹWY KIEROWCA CHCIAŁ ZATANKOWAĆ PALIWO
Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego pruszczańskiej komendy zatrzymali kierowcę opla vectry którego jazda stanowiła zagrożenie w ruchu drogowym. 45-latek przyjechał zatankować paliwo mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za brak uprawnień do kierowania grozi mandat karny w wysokości 500 złotych.

W piątek (15 listopada br.) o godz. 14.45 na stacji paliw przy ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim patol zauważył kierowcę, który miał problem z wyjściem z samochodu. Kierowca opla podjechał pod dystrybutor i miał zamiar zatankować paliwo. Policjanci przypuszczali, że może być nietrzeźwy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca opla vectry ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a jego
samochodem zaopiekowała się rodzina. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 45-letni mieszkaniec Juszkowa gmina Pruszcz Gdański nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. Grozi za to mandat karny w wysokości 500 złotych. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Related posts