Zabytkowy Ursus C 451 już na warsztacie

W Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie miała dziś miejsce niecodzienna sytuacja. Ze szkolnego cokołu został odholowany na halę warsztatową zabytkowy już ciągnik URSUS C 451.

Cała operacja trwała około pół godziny, podczepiony sztywnym holem traktor drgnął i bez większych problemów zaczął się przemieszczać. Niecodzienna była była także obsada, jeden z uczniów stał za kierownicą, natomiast czterech pozostałych naprowadzało koła, aby utrzymać kierunek jazdy. Przednie koła miały sprawne ogumienie, natomiast z tylnej osi podczas przetaczania jedna z opon zeszła i dalszą drogę ciągnik pokonywał na feldze.

Ostatecznie traktor znalazł się na hali warsztatowej, gdzie będzie przechodził gruntowny remont i prawdopodobnie na wiosnę wyjedzie o własnych już siłach.

Cała operacja wzbudziła spore zainteresowanie, na terenie szkoły pojawiło się wielu przedstawicieli prasy i mediów.

Poniżej galeria i film z dzisiejszej operacji.

 

Related posts