UKRADLI BRAMĘ I SPRZEDALI JAKO ZŁOM

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży bramy ogrodzeniowej. Złodzieje swój łup warty ponad 300 złotych sprzedali w punkcie skupu złomu. Policjanci odzyskali skradzioną bramę i oddali ją właścicielowi. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (10 października br.) o godz.12.00 do komendy policji zgłosił się mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, który zawiadomił o kradzieży bramy ogrodzeniowej wartej ponad 300 złotych. Kilka minut po zgłoszeniu kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyźni w wieku 45 i 52 lat zostali zatrzymani na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Byli zdziwieni interwencją policji. Nie spodziewali się zatrzymania. Jak ustalili śledczy do kradzieży doszło 03 października br. na ulicy Obrońców
Westerplatte w Pruszczu Gdańskim. Złodzieje swój łup sprzedali w punkcie skupu złomu. Policjanci sprawdzili okoliczne złomowce i na jednym z nich znaleźli skradzioną bramę ogrodzeniową. Amatorzy cudzej własności byli już notowani przez policję między innymi za kradzieże. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Related posts