III Bieg Radunii – wyniki i relacja

III Bieg Doliną Radunii zgromadził rekordową liczbę uczestników. Podzielony został na kilka kategorii wiekowych oraz na chłopców i dziewczynki.

Najmłodsi uczestnicy startowali w kategorii Skrzatów. Dla nich został przygotowany tor Na boisku w Juszkowie, gdzie najmłodsi mieli do pokonania jedno okrążenie natomiast starsi dwa.

Oficjalne wyniki poszczególnych biegów.

Wyniki:

BIEG GŁÓWNY

Kategoria dziewcząt do lat 13:

Emilia Mikszuta Straszyn

Adam Rudo – Rotmanka

Jakub Brzezicki – Dziewięć Włók

Maciej Pawłowski – Wiślinka

Najmłodsi uczestnicy biegu (biegli za rączkę z rodzicami)

Maja Kaczorowska 2 lata

Bartek Kwias – 2 lata

Najliczniejsze sołectwo – Straszyn (73  osoby startujące) otrzymało w nagrodę 700 zł .

Najliczniejsze sołectwa w stosunku do liczby mieszkańców: Cieplewo (29 startujących) – 800 zł oraz Wiślinka (19 startujących) – 500 zł.

Zauważyć warto, że podczas startu dziewcząt najmłodszych doszło do kolizji podczas której kilka dziewczynek przewróciło się, ale ani start ani bieg nie zostały powtórzone.

Wspomniane wcześniej starty nie miały mierzonego czasu, ale istotna była kolejność na mecie.

W biegach skrzatów wystartowało łącznie 99 dzieci, w śród których najmłodsza uczestniczka miała 2 lata i sześć miesięcy.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał wideo wyprodukowany przez Północna.TV

Właściwy bieg rozpoczął się jednak w Straszynie gdzie na starcie zgromadziło się 180 uczestników, którzy do ostatniej chwili zgłaszali się do biegu. Najszybsi dystans ponad pięciu kilometrów pokonali w 18,01 minuty, ostatni linię mety przekraczali blisko pół godziny później z czasami ponad 48 minut. Najważniejsze jednak było uczestnictwo oraz dobra zabawa.

Startujący w biegu mieli sporą niespodziankę, jak dobiegali do boiska widzieli linię mety i niektórzy ostatkiem sił dobiegali, gdy okazywało się, że do przebiegnięcia zostało jeszcze okrążenie boiska, co dla niektórych było ogromnym wysiłkiem. Szkoda że informacja o tym etapie nie została podana wcześniej, aby po podbiegu nie było to zaskoczeniem.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się nie tylko z trasą, ale także z samym sobą i podjęli trud startu i dobiegli do mety. Zapewne dla niektórych nie był to duży wysiłek. Ci którzy regularnie biegają jak choćby z grupy Straszyn Biega, czy tych którzy regularnie uczestniczą w maratonach lub dłuższych dystansach. Było jednak widać, że dla wielu ten odcinek był dużym wyzwaniem i że w ten bieg włożyli dużo wysiłku. Na wszystkich na mecie czekały okazjonalne koszulki oraz medale, najlepsi mogli liczyć na puchary.

Ilość startujących przerosła jednak organizatorów i okazało się przy końcu, że nie wszyscy od razu otrzymają pamiątkowe gadżety, co ma być jednak nadrobione i dostarczone. Nie to jednak najważniejsze, a to że w biegu udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Jest to dobry znak, że coraz więcej osób jest czynnych i aktywnych sportowo i jest chętnych do udziału w imprezach, które wymagają wysiłku

Oficjalne wyniki biegu na 5 km.

Do relacji będziemy jeszcze powracać oraz dołączać dodatkowe materiały. Na chwilę obecną pod tekstem znajduje się spora galeria zdjęć, która również może być ubogacona o kolejne materiały oraz oficjalne wyniki.