ĆWICZENIA BOMBOWE W RUSOCINIE

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie ze strażą pożarną oraz przedstawicielami zarządzania kryzysowego przy starostwie powiatowym przeprowadzili ćwiczenia związane z ewakuacją szkoły w której podłożono ładunek wybuchowy. Z budynku ewakuowano ponad 200 osób. Po zakończanych działaniach omówiono ich przebieg i wypracowano wnioski.

Rusocin ćwiczenia - mat. policji
Rusocin ćwiczenia – mat. policji

Wczoraj (01 października br.) o godz. 10.15 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie podłożono bombę. Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie służby ratownicze. Z budynku ewakuowano uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ponad 200 osób opuściło zagrożony teren i przeszło na boisko szkolne. Po kilku minutach policjanci znaleźli i zabezpieczyli ładunek wybuchowy. Ćwiczenia zakończyły się pomyślnie a ewakuowane osoby powróciły do swoich zajęć. Tego typu ćwiczenia organizowane są po to aby w realnym zagrożeniu nie doszło do tragedii.

CHCIELI UKRAŚĆ KOMODĘ ALE BYŁA ZA CIĘŻKA

Wczoraj (01 października br.) o godz. 14.50 policjanci z pionu kryminalnego pruszczańskiej komendy ustali i zatrzymali sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Łęgowie gmina Pruszcz Gdański. Lokatorka mieszkania dopiero po miesiącu zgłosiła sprawę na policji. Policjanci natychmiast zareagowali na przestępstwo i zatrzymali przestępców. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański w wieku 16 i 18 lat. Jak ustalili śledczy pod koniec sierpnia br. mężczyźni włamali się do jednego z domów na terenie pruszczańskiej gminy po to aby ukraść zabytkową komodę. Okazało się, że komoda była zbyt ciężka aby ją swobodnie wynieść z mieszkania. Złodzieje zostawili swój łup i uciekli. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy ze sprawców za popełniony czyn karalny odpowie przez sądem rodzinnym.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności oraz o odpowiednie zabezpieczenie mieszkań. W drzwiach należy zamontować zamki patentowe, posiadające atesty lub zabezpieczenia przeciwwyważeniowe. Okna powinny być wyposażone w rolety antywłamaniowe. Dobrym zabezpieczeniem jest system alarmowy oraz tzw. „czujność sąsiedzka”. Pamiętajmy o zamykaniu okien pod naszą nieobecność. Drzwi balkonowe, okna piwniczne oraz drzwi garażowe, nie powinny również pozostać bez odpowiedniego zabezpieczenia. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, aby nie przechowywać w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Cenne przedmioty należy oznakować, w niewidoczny dla złodzieja sposób oraz zrobić im zdjęcia. Zwiększy to szansę na ich odzyskanie. Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, w okolicach naszego miejsca zamieszkania  prosimy o kontakt z policją pod numerem 058 78-54-222 ,997 lub z najbliższą jednostką policji.

Related posts