Pożar w szkole w Borkowie

To tylko próbny alarm – dziś około godz. 10.00 przeprowadzona została symulacja ewakuacji dzieci w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Borkowie.

Podczas zajęć lekcyjnych w pewnym momencie zawyły syren w budynku szkolnym. Pani w klasie poprosiła dzieci o ciszę i o ustawienie się przy wyjściu. Pierwsze budynek opuściły dzieci przedszkolne, potem kolejne klasy poczynając od najmłodszych. Dzieci wychodziły razem z nauczycielami wyjściem awaryjnym kierując się w stronę boiska szkolnego, gdzie wszystkie zostały zgromadzone.

Cała ewakuacja trwała kilka minut, po 10 minutach dzieci były już z powrotem w szkole, aby nie narażać ich na zachorowanie z powodu wyziębienia. Próbny alarm przeprowadzony został w celu przećwiczenia ewakuacji, jest to istotny element, tym bardziej, że w budynku uczy się coraz więcej dzieci i jest tam spora grupa przedszkolaków. Budynek jest jeszcze w trakcie rozbudowy oraz został podzielony na dwie części, szkolną i przedszkolną.

W ocenie dyrekcji oraz pracujących nauczycieli, ewakuacja została przeprowadzona wzorowo i sprawnie.

Related posts