W środę wręczenie kluczy lokatorom nowego budynku komunalnego

W środę 2 października o godz. 13:30 nastąpi oficjalne oddanie do użytku nowo wybudowanego budynku komunalnego w Straszynie. 14 mieszkań „pod klucz” trafi do tych, którzy zawsze terminowo płacili czynsz i dbali o dotychczasowe lokale. 

 

Budowa liczącego 14 mieszkań (o powierzchni od 30 do 61 m kw.) budynku w Straszynie pochłonęła 2,2 mln zł. Gminie udało się pozyskać 390 tys. zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Gmina Pruszcz Gdański dysponuje w sumie 160 mieszkaniami komunalnymi.

Przypomnijmy. W 2005 roku oddano 3 nowe budynki w Juszkowie – w sumie 11 mieszkań. W roku 2007 nowy, 12 – lokalowy budynek powstał w Rusocinie. W 2009 roku dzięki, adaptacji baraków w Będzieszynie pozyskano 9 lokali. Rok później powstał kolejny 12-mieszkaniowy blok w Rusocinie. W latach 2010 – 2012 w Juszkowie i Straszynie oddano w sumie 10 mieszkań.  Ponadto, gmina zaadaptowała pomieszczenia przeniesionej biblioteki w Łęgowie (na 2 mieszkania), dawnej szkoły w Rokitnicy (4 mieszkania) i Przejazdowie (2 mieszkania) oraz odkupiła od Starostwa Powiatowego 1 lokal w Przejazdowie.

Gmina nieustannie powiększa swoje zasoby lokalowe. Te najbardziej wyeksploatowane budynki przeznaczamy do rozbiórki, a ich mieszkańcom proponujemy inne  – dodaje wójt Magdalena Kołodziejczak.

Fot. Nowy  trzykondygnacyjny budynek komunalny już w środę zasiedlą lokatorzy. Ich poprzednie mieszkania po odświeżeniu trafią do osób z listy oczekujących na lokal.
Fot. Nowy trzykondygnacyjny budynek komunalny już w środę zasiedlą lokatorzy. Ich poprzednie mieszkania po odświeżeniu trafią do osób z listy oczekujących na lokal.

Related posts