Weekend z piłką nożną w tle

Ostatni weekend oprócz spotkań drużyn z lig klas okręgowych bogatszy był także o turniej w którym po raz pierwszy wziął udział najmłodszy narybek szkółki piłkarskiej z Rotmanki.

Nasza drużyna z Klasy Okręgowej GTS Rusocin niestety po raz kolejny uległa rywalom tym razem Orkanowi Rumia 1 – 3.

Pozostałe drużyny z Klasy A grały ze zmiennym szczęściem:

Klasa A

GTS Juszkowo – GTS Rokitnica  0 -0

Wisła Steblewo – GTS Orzeł Straszyn  5 – 2

Natomiast w Klasie B GTS Ogniwo Borkowo rozgromiło GTS Spartę Wiślinka 8 – 3. W pozostałych spotkaniach GTS Rotmanka – GKS III Kolbudy 1 – 0, GTS Mokry Dwór – GLKS Różyny 3 – 1, GTS Goszyn – GTS II Rusocin 9 – 1 gdzie z wyniku wnioskować można, że była to niemal gra do jednej bramki.

Trzymamy kciuki za naszych !!!

Emocjonująco był także podczas wcześniej wspomnianego turnieju, w którym uczestniczyli nasi najmłodsi piłkarze ze Szkółki w Rotmance. Wytypowana przez trenera Dariusza Kusiaka drużyna składająca się z 1. M. Plichta, 2. M. Osowski, 3. K. Pestka, 4. W. Szwoch, 5. B. Krysztofiak, 6. K. Musiał, 7. F. Mamiński, 8. H. Cabaj, 9. A. Grabala, 10. Ł. kąkol, 11. C. Olszewski, 12. M. Kugacz, 13. Ł. Ćwikałowski, 14. I. Żak zagrała swój pierwszy turniej. Nikt nie stawiał na wyniki, tak naprawdę chodziło o to by chłopcy zasmakowali gry, zobaczyli jak wygląda spotkanie z innymi przeciwnikami. Rodzice zostali poproszeni, aby gorąco dopingowali i wspierali, bez ciśnienia i parcia na konieczne zwycięstwo. Piłkarze mieli mieć dobrą zabawę i przetarcie w grze jako zespół. Niestety nawet chłodny dzień i wiejący wiatr nie powstrzymał emocji chłopaków. Swój pierwszy mecz z drużyną EX Siedlce wygrali 3 – 2, kolejny pojedynek z drużyną UKS Conrad Gdańsk przegrali w stosunku bramek 1 – 7, za to w ostatnim rozgrywanym meczu wygrali z Sokołem Euganowo 4 – 0 plasując się na drugim miejscu całego turnieju.

Podczas ostatniego spotkania rodzicom także trudno było powstrzymać emocje i gorąco zagrzewali okrzykami swoje pociechy, nie ukrywam i ja miałem zdarte gardło. Podziwiać można zawodników, którzy rwali się do gry tak, że trener miał problemy, aby utrzymać ich poza linią boiska, a przyznać trzeba, że na murawie starali się konsekwentnie wykonywać polecenia p. Dariusza.

Mimo, że był to pierwszy turniej, na kolejnym zapewne pojawią się kolejni, którzy trenują w szkółce, to efekty pracy rocznej były widoczne. Brak jeszcze było taktyki, czy też rozstawienia, ale technicznie całkiem nieźle sobie radzili. Oczywiście wszystko było jeszcze nadrabiane walecznością, ale efekty cieszyły wszystkich. Odstawali od zwycięzców turnieju, lecz drużyna z Gdańska, miała o wiele większe ogranie i doświadczenie, a co najważniejsze jako jedyni nasi strzelili im gola. GRATULACJE !!!

Wyniki turnieju w Trąbkach Wielkich z 29 września 2013 r.

Szkółka Rusocin – EX Siedlce 3 – 2
UKS Conrad Gdańsk – Sokół Euganowo  8 – 0
Sokół Euganowo – EX Siedlce 2- 0
Szkółka Rusocin – UKS Conrad Gdańsk 1 – 7
EX Siedlce – UKS Conrad Gdańsk 4 – 0
Szkółka Rusocin – Sokół Euganowo 4 – 0

 

Galeria zdjęć z turnieju

 
 

Related posts