Biało – Zielona przyszłóść w gminie Pruszcz Gdański

W ramach programu Biało – Zieloni, który gmina Pruszcz Gdański realizuje wspólnie z Lechią Gdańsk i Grupą Lotos działają trzy szkółki piłki nożnej: w Straszynie, Rotmance i Przejazdowie. 

 

Wracamy do tematu szkółek piłki nożnej, o czym pisaliśmy wcześniej Trening Szkółki Piłkarskiej w Rotmance

Mamy 16 dobrze zagospodarowanych boisk, dwa „orliki”, z czego jeden  należy do gminy, a drugi do powiatu oraz kilka sal sportowych – wymienia wójt Magdalena Kołodziejczak.

Jednak nawet najlepsza infrastruktura nie wystarczy, by dochować się gwiazd piłki nożnej.

Ważny jest program szkoleniowy – mówią zgodnie trenerzy.

 

Program Biało – Zieloni, do którego wiosną 2012 r. przyłączyła się gmina Pruszcz Gdański ma na celu zrzeszenie jak największej liczby młodych talentów i wyselekcjonowanie tych najlepszych.

W ramach Akademii Piłkarskiej Lechii w gminie funkcjonują trzy szkółki piłkarskie, zwane oddziałami zamiejscowymi Akademii.

 

Szkółka Straszyn

W ramach szkółki w Straszynie piłkę nożną trenuje ponad 50 młodych ludzi (rocznik 2003 i 2004), podzielonych na dwie drużyny. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu:  na boisku przy Zespole Szkół w Strasznie, na „orliku” w Rotmance, oraz (zimą) w hali sportowej ZS w Straszynie.

szkółka Straszyn
szkółka Straszyn

W sierpniu nasza szkółka rozpoczęła rozgrywki w ramach Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, występując jako Orzeł Straszyn 1 i Orzeł Straszyn 2 – mówi Paweł Kiedyk, trener z ramienia gminy Pruszcz Gdański. Drugiego trenera zapewnia Lechia. Jest nim Łukasz Gajowniczek.

szkółka Straszyn
szkółka Straszyn

 

Szkółka Rotmanka

Szkółka Rotmanka to ponad 50 piłkarzy z rocznika 2005 i 2006, podzielonych na dwie drużyny, z których jedna została zgłoszona do rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród chłopców znalazła się jedna dziewczynka.

Liczymy, że dołączą do nas kolejne – zaprasza Dariusz Kusiak, trener zatrudniony przez gminę. Drugim trenerem szkółki w Rotmance jest  Łukasz Poźniak.

Zajęcia tej szkółki  odbywają się na „orlikach” w Rotmance i Rusocinie.

Akademia Lechii - szkółka Rotmanka
Akademia Lechii – szkółka Rotmanka

 

Szkółka Przejazdowo

Najmłodszy oddział Akademii Piłkarskiej w gminie Pruszcz Gdański znajduje się w Przejazdowe. Szkółka dla dzieci z rocznika  2007 i 2008 powstała w kwietniu br.

Zajęcia niespełna 20-osobowej grupy odbywają się dwa razy w tygodniu na boisku lub hali sportowej tutejszego gimnazjum. Piłkarzy trenuje Łukasz Poźniak.

Na razie jest za mało dzieci, by utworzyć drugą grupę. Mamy nadzieję, że wkrótce to się zmieni  – dodaje trener.

 

szkółka Przejazdowo
szkółka Przejazdowo

W sumie ponad 130 dzieci z naszej gminy regularnie trenuje piłkę nożną – podsumowuje Marek Gotartowski, wicedyrektor  Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie,  który koordynuje program Biało – Zieloni: – Warto tu przypomnieć, że realizujemy również Program Szkolenia Sportowego  Dzieci i Młodzieży w Gminie Pruszcz Gdański, w ramach którego współpracując z różnymi  podmiotami, w tym ze szkołami organizujemy  szkolenia, obozy, treningi, zawody i imprezy sportowe. Chcemy wychowywać dzieci poprzez sport, by miały zdrowe zainteresowania, integrowały się i osiągały sukcesy. Mamy fantastyczne dzieciaki, które spełniają się w najróżniejszych dyscyplinach: w piłce nożnej, koszykówce, tenisie stołowym, ziemnym, kolarstwie, kajakarstwie rekreacyjnym i innych.

lechisci

Sponsorem szkółek w gminie Pruszcz Gdański jest znany mecenas sportu – firma Energa S.A.

Related posts