Jubileuszowa Biesiada Koźlaki Bielkowskie

Zaciągnięte chmurami niebo nad Bielkówkiem nie odstraszyło rzeszy smakoszy bursztynowego trunku. X jubileuszowa biesiada zorganizowana na terenach przylegających do ostatniego istniejącego na wybrzeżu browaru zgromadziła bardzo liczne tłumy mieszkańców, gości wśród których spotkać można było znanych polityków, przedsiębiorców, a przede wszystkim całe rodziny łącznie z dziećmi.

Dookoła placu poustawiane były kramy z wyrobami regionalnymi, na których oferowane były domowe pieczywo, wędliny, sery, przetwory oraz ciepłe posiłki wykonane według tradycyjnych receptur. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, można było pomalować twarz w wyszukane wzory, strzelnica, balony i łakocie.

Największa i główną atrakcją były oczywiście namioty w których serwowane były Koźlak, Żywe, Złote Lwy, Pszeniczniak. Można było spróbować również dwóch nowości: Grand Imperial Porter Chili, pierwszego w Polsce ciemnego piwa z dodatkiem papryczki chili, oraz Amber Czarny Bez, z naturalnym sokiem z kwiatów czarnego bzu. Wszystkie piwa podawane były w wersji niepasteryzowanej.

Punktem kulminacyjnym było odszpuntowanie beczki piwa, w które miało miejsce na scenie. Zebrani goście oraz uczestnicy biesiady mieli możliwość zakosztować wybornego trunku wprost z beczki.

Rozmach imprezy niech oddadzą obrazy z galerii foto:

Related posts