Most w Straszynie przywrócony do ruchu

Dzień później niż podawane było w informacjach dotyczących remontu mostu został przywrócony ruch na drodze nr 222 w Straszynie. Przed godziną 17.00 pierwsze samochody mogły przejechać  pierwotną trasą przez most na ul. Starogardzkiej.

Kilka minut przed otwarciem ruchu na moście w Straszynie - fot. MC
Kilka minut przed otwarciem ruchu na moście w Straszynie – fot. MC

Jak powiedział Insp. nadzoru p. Maurycy Niklas ruch będzie odbywał się w obu kierunkach, lecz z możliwością czasowych utrudnień w związku z dalszym przebiegiem prac remontowych, które przewidziane są jeszcze co najmniej do końca września. W prawdzie główne roboty związane z samą jezdnią i mostem umożliwiają już normalny ruch, to prace będą się odbywały jeszcze pod mostem. Barierki ochronne zostały przedłużone, lecz niestety nie sięgają do krzyżówki, a związane jest to z tym, że plan robót tego nie obejmował. Co istotne postawienie barierek zwęża przestrzeń ścieżki rowerowej i chodnika, co na dalszym odcinku musiało by wiązać się z poszerzeniem nasypu, aby zachować minimalne szerokości komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów.

Do wtorku 17 września pozostawiony będzie jeszcze ruch wahadłowy w Straszynie na drodze czasowego objazdu, ponieważ część podróżnych jadących od strony Starogardu, może nie zorientować się że przejazd odbywa się już właściwą trasą, ponieważ most nie jest widoczny od tej strony dodaje Kier. robót p. Michał Zarzycki.

Dotychczas w ramach umowy przeprowadzono prace polegające na wzmocnieniu nawierzchni mostu oraz wykonaniu nowych, poszerzonych chodników, pisze p. Patrycja Wilińska
– W ramach zadania zamontowaliśmy również bariery oddzielające chodnik od jezdni. Od strony Starogardu bariera została przedłużona o ok. 10 metrów, natomiast od strony Straszyna o ok. 46 metrów. Dzięki temu przejście stało się  bezpieczniejsze dla pieszych – komentuje Michał Drywa, Menadżer Projektu, Skanska.

Dalszy etap robót przewiduje prace związane z montażem kolektora odwadniającego, umocnienie i oczyszczenie koryta rzeki oraz zabezpieczenie antykorozyjne od spodu obiektu.

Droga wojewódzka nr 222 stanowi ważne połączenie pomiędzy Gdańskiem, drogą ekspresową S6 a Starogardem Gdańskim.

Po przebudowanym na jej odcinku moście w Straszynie bez ograniczeń będą mogły poruszać się pojazdy o masie do 30 ton.

Kontrakt jest realizowany przez firmę Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich i potrwa do końca października 2013r.

Puszczony ruch w Straszynie:

 

Related posts