Kradzież samochodu w Borkowie

Dzisiaj w godzinach porannych, pomiędzy godziną 4.15 a 4.50 z pod domu jednorodzinnego w Borkowie przy ul. Wierzbowej skradziony został VW Polo koloru granatowego. Samochód wyprodukowany był w roku 2005, jak się okazało atrakcyjny dla złodzieja. 

Nie tak dawno pisaliśmy o włamaniach do domów jednorodzinnych w Borkowie w ostatnich dniach sierpnia, a teraz ponownie zakusy na mienie mieszkańców. Pomimo, że wzmożona jest uwaga na pojawiające się samochody, czy też pieszych nie będących z okolicy, to i tak, ktoś się odważył na taki czyn. Wyjeżdżający  rano do pracy sąsiad, widział, że samochód jeszcze był normalnie zaparkowany, natomiast właściciel, który  w niewielkim odstępie czasu budził się ze snu, nie znalazł już własnego auta pod domem.

W ostatnim czasie miały także miejsce inne kradzieże samochodów. Jak pisze rzecznik Policji w Pruszczu Gdańskim p. Marzena Szwed-Sobańska w nocy z 27/28 sierpnia br. w Straszynie doszło do kradzieży volkswagena golfa. W nocy z 22/23 sierpnia br. w Rotmance doszło do kradzieży mercedesa sprintera. W wszystkich przypadkach policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim prowadzą postępowania, które mają na celu zatrzymanie sprawców kradzieży, ukaranie ich za popełnione przestępstwa oraz odzyskania utraconego mienia.

Warto jeszcze bardziej zwracać uwagę na własne mienie, dom i okolicę, czujność sąsiedzka może okazać się najlepszym zabezpieczeniem i pomocą w takich przypadkach. Przypominamy jeszcze raz apel policji:

Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, w okolicach naszego miejsca zamieszkania  prosimy o kontakt z policją pod numerem 058 78-54-222 ,997 lub z najbliższą jednostką policji.

Related posts