Harmonogram i monitoring – rozmowy z firmą Alvater oraz śmiecie przy drodze

Jak informuje biuro prasowe Wójt ponownie spotkała się z prezesem firmy Altvater

Zmiana harmonogramu, który ma zostać przedstawiony wójtowi w ciągu tygodnia oraz instalacja kamer w samochodach do wywozu odpadów – to główne ustalenia spotkania przedstawicieli gminy z prezesem Altvater Piła Sp. z o.o.

Podczas spotkania wójt Magdalena Kołodziejczak oraz pracownicy referatu Gospodarki Komunalnej omawiali z prezesem Altvatera Dariuszem Mikołajczykiem m.in. problemy wynikające z nieterminowego odbioru odpadów komunalnych segregowanych i nierealizowania reklamacji zgłaszanych przez mieszkańców.

Sytuację ma poprawić nowy harmonogram, o który zabiega gmina oraz monitoring w samochodach.

Cały czas pomagamy Altvaterowi usprawnić system gospodarowania odpadami w naszej gminie – dodaje wójt.

Wraz z wejściem w życie „Ustawy śmieciowej” miał być koniec z porzucanymi śmieciami, zalegającymi w lasach, rowach itp. Z obserwacji wynika, że nadal śmiecie zostają podrzucane, porzucane. Bezmyślność i głupota ludzka nie ma granic. Jeszcze przed lipcem na tych łamach był poruszany temat śmieci pojawiających się w Borkowie przy ul Starogardzkiej. Nieczystości zostały zabrane i temat przycichł. Jednak jeszcze w sierpniu kilka worków z odpadami wylądowało na skraju drogi przy zjeździe ze Starogardzkiej w Aleję Ofiar 10 kwietnia w Borkowie. Natomiast dziś pojawiły się w poprzedzającym zjeździe pomiędzy ul. Akacjową a Aleją Ofiar. Lenistwo i głupota nie przechodzi i tylko brud i śmiecie pozostają w przyzwyczajeniach co niektórych osobników.

Related posts