Prace na moście w Straszynie

Trwają prace na moście w Straszynie. Zbliża się wrzesień i w związku z tym wzmożony ruch samochodowy, który w przypadku zamknięcia mostu na drodze 222 w Straszynie może okazać się dodatkowym utrudnieniem. W okresie wakacyjnym ruch rozłożył się na wszelkie możliwe objazdy i większych problemów nie zauważa się.

Sprawdzaliśmy na jakim etapie są prace i kiedy może zostać przywrócony ruch. Wg informacji z firmy Skanska (wykonawca robót drogowych), prace idą zgodnie z przewidzianym harmonogramem i planowane jest przywrócenie ruch na moście w dniu 13 września. Jest to zapewne informacja przede wszystkim ważna dla nauczycieli, uczniów i rodziców dojeżdżających do szkół w Straszynie.

Potwierdzeniem jest komunikat z Urzędu Gminy:

Ruch wahadłowy w Straszynie do 13 września

Uprzejmie informujemy, iż w związku z przebudową mostu nad rzeką Radunią w miejscowości Straszyn, ruch wahadłowy zostanie utrzymany jeszcze do 13 września.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku wystąpił do gminy o przedłużenie terminu zamknięcia mostu dla ruchu do dnia 13 września.

Termin ten pozwoli na wykonanie robót na moście w zakresie pozwalającym na puszczenie ruchu całym przekrojem, bez konieczności wprowadzania kolejnych zmian organizacji ruchu.

Oczywiście to nie będzie zakończenie prac, które nadal będą toczyły się zgodnie z harmonogramem przewidzianym dla tej inwestycji, mówi p. Patrycja Wilińska z firmy Skanska. Jeśli chodzi o przedłużenie barierek oddzielających chodnik od jezdni, to jest to objęte zakresem naszych prac. Od strony Starogardu barierka zostanie przedłużona o ok 10 metrów, natomiast od strony Straszyna o ok. 46 metrów.

Obecnie kończone jest zbrojenie i montowane są bariery osłonowe na brzegach mostu. Zdjęcia przedstawiają postępy prac z 21 sierpnia br.

Related posts