Festyn seniora w Cieplewie – relacja

Stare przysłowie mówi: „Co się odwlecze, to nie uciecze”. I tym razem porzekadło sprawdziło się. Planowany jeszcze przed wakacjami festyn został przesunięty w czasie ze względu na warunki atmosferyczne.

Tym razem pogoda dopisała, a wraz z nią dopisali także adresaci. Podstawione autokary zabrały mieszkańców gminy na festyn plenerowy zorganizowany pod hasłem: “Kto się śmieje, ten nie płacze”. Porozstawiane stoliki wraz z parasolami, chroniły przed słońcem, a na nich ciasto, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, napoje zimne i gorące.

Na scenie zespół przygrywał hity dla seniora i parkiet przyznać trzeba ciągle był pełny. Dopiero zachęta „A teraz idziemy na…” pozwoliła na chwilę odsapnąć przy stolikach. Zapewne tematów nie brakowało, ponieważ zewsząd słychać było gwar rozmów i śmiechów.

Szacunkowo na zabawę przybyło około 500 – 600 seniorów, dla których oprócz miło spędzonego czasu, była to okazja do spotkania z sąsiadami czy znajomymi, być może do poznania nowych osób i nawiązania kontaktów, które będzie można dalej utrzymywać.

Poniżej foto galeria obrazująca to, czego słowa opisać nie dadzą rady.

 

 

Related posts