Pszeniczniak i Grand Imperial Porter z Browaru Amber zwyciężają na Chmielakach Krasnostawskich

browar-amber-chmielaki-krasnostawskie - mat. prasowe
browar-amber-chmielaki-krasnostawskie – mat. prasowe

Piwa z Browaru Amber zdobyły pierwsze miejsca w konkursie piw podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich. To największy w Polsce konsumencki konkurs piw, organizowany od ponad 20-stu lat.

Zadanie nie było łatwe. Do konkursu zgłoszono 180 piw z 29 browarów. Pszeniczniak zajął pierwsze miejsce w kategorii: Piwo pszeniczne, natomiast Grand Imperial Porter w kategorii: Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 18,1oBlg.

„Bardzo cieszy nas podwójna wygrana, tym bardziej, że w kategorii piw pszenicznych oraz ciemnych powyżej 18,1 blg konkurencja była silna. Jest to dla nas motywacja do dalszej pracy i dbałości o najwyższą jakość naszych piw” – mówi Marek Skrętny z Browaru Amber.

Polacy coraz chętniej sięgają po nietypowe rodzaje piwa. Taka tendencja utrzymuje się od kilku lat. Zarówno Pszeniczniak jak i Grand Imperial Porter zostały już wielokrotnie wyróżnione w konkursach konsumenckich i branżowych. Pszeniczniak jest między innymi laureatem konkursu: Dobry Produkt – Wybór Ekspertów, natomiast Grand Imperial Porter otrzymał między innymi tytuł: „Piwo Roku”, przyznawany przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne.

Chmielaki Krasnostawskie to nazwa chmielowych dożynek z wieloletnią tradycją. Pierwsze zorganizowane w Krasnymstawie w 1971 roku miały lokalny charakter, cztery lata później impreza zyskała rangę ogólnopolskiej. Od ponad 20-stu lat stałym punktem imprezy jest Konsumencki Konkurs Piw. Kategorie konkursowe ewoluowały na przestrzeni lat, a obecny podział piw na jedenaście kategorii ustalony został ostatecznie w 2007 r. wraz z dołączeniem do konkursu piw pszenicznych jako osobnego asortymentu.

Chmielaki Krasnostawskie z roku na rok przyciągają wielbicieli złotego trunku. Na trzy dni Krasnystaw staje się piwną stolicą Polski. W tym roku wielką popularnością cieszyły się piwa regionalne. Na Krasnostawskim rynku stanęły 43 stoiska browarów z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji, Litwy i Francji. Podczas tegorocznych „Chmielaków” można było spróbować takich marek Browaru Amber jak: Piwo Żywe, Koźlak, Złote Lwy oraz oczywiście nagrodzone: Pszeniczniak i Grand Imperial Porter.

Related posts