Gwiazdorzy Kadry Fornalika nie tylko na boisku

Trening na PGE Arenie
Trening na PGE Arenie

Nie od dziś wiadomo, że tak jak aktorzy, piłkarze to łakomy kąsek dla sponsorów i reklamodawców. Ostatnio jednak głośno jest o Lewandowskim, jego transferze i zarobkach. Plany na nagrania reklamy z czołowymi zawodnikami kadry mogą spalić na panewce. Zatem Roberta a także kolegów dotyczy oświadczenie jakie wydał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Reklama dźwignią handlu, nie od dziś też wiadomo, że pieniądze jakie płacą reklamodawcy za występy osób z pierwszych miejsc w mediach do niskich nie należą. Zatem o co chodzi w sporze PZPN i Kadry oraz reklamodawcy. Jeżeli nie wiadomo o co, to przyjęło się mówić, że właśnie o pieniądze. Niektórzy też twierdzą, że dzień bez news’a o RL, to dzień stracony. Przykro się robi czytając komentarze, że już dosyć tych sensacyjnych informacji, często wyssanych z palca lub specjalnie podkręconych. Z pewnością, o wiele chętniej każdy przeczyta o kolejnym zwycięstwie, o coraz lepszych wynikach.

Może zatem znajdzie się sposób, że piłkarze nie będą głownie gwiazdorzyć, a w końcu zaczną grać w piłkę i nie tylko w klubie, który płaci, ale także w kadrze Reprezentacji Polski, gdzie gra oprócz kasy powinna być zaszczytem i honorem.

Poniżej treść oświadczenia opublikowanego na stronach PZPN.

W niedzielę, 11 sierpnia 2013 roku, spotkałem się z kilkoma piłkarzami kadry narodowej, którzy z racji zobowiązań PZPN wobec głównego sponsora związku i reprezentacji, mają we wtorek wziąć udział w nagraniu sesji reklamowej dla firmy Orange. Pragnę podkreślić wielkie zadowolenie i korzyści, jakie daje nam umowa z tą firmą. Dzięki m.in. temu kontraktowi nie brakuje nam środków nie tylko na prowadzenie reprezentacji narodowej, ale i finansowanie innych działalności całego związku.

Spekulacje, niedomówienia oraz plotki, jakie ostatnio pojawiły się w przestrzeni medialnej, wymagają wyjaśnień ze strony naszej federacji. Uważam, że cała sprawa nie ma wyolbrzymianego tu i ówdzie głównie podtekstu finansowego. Jak wywnioskowałem z rozmowy z zawodnikami reprezentacji narodowej, chodzi  im o systemowe rozwiązanie spraw związanych z powinnościami wobec PZPN i sponsorów związku. Wiele zaszłości i niedomówień niepotrzebnie dziś  komplikują tę sprawę. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy wspólnie wypracujemy kompromis i nowe zasady zadowalające nas wszystkich.

Jednocześnie zaapelowałem do członków reprezentacji narodowej, obecnych na niedzielnym spotkaniu, by we wtorek, 13 sierpnia wzięli udział w nagraniu sesji reklamowej głównego sponsora PZPN, firmy Orange. Będzie to potwierdzenie naszych bardzo dobrych stosunków, które od lat mamy z naszym głównym sponsorem.

Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Related posts