Roboty drogowe w Pruszczu Gd – zmiany w komunikacji

Organizacja ruchu - ZTM
Organizacja ruchu – ZTM

Od dnia 09.08.2013 (piątek) od około godz. 11:00 do dnia 30.10.2013 planowana jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Pruszczu Gdańskim spowodowana budową układu drogowego ul. Kossaka wraz z włączeniem w drogę krajową numer 91 na ul. Grunwaldzkiej w kierunku Gdańska. Na odcinku skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Raciborskiego, będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Również jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na odcinkach ulic: Raciborskiego do Wojska Polskiego oraz Wojska Polskiego do Chopina, Chopina do Grunwaldzkiej.

Wszystkie autobusy w kierunku Gdańska kursują bez zmian z dotychczasowych przystanków.

Na czas ww. prac, autobusy linii 200205207232 i N5 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

Linia 200207 – objazd między przystankami „Pruszcz Gd. – Przemysłowa (n/ż)” i „Pruszcz Gd. – Waląga” odpowiednio w kier. krańca „Pruszcz Gd. – Os. Wschód” (linia 200) i „Pruszcz Gd. – Komarowo” (linia 207): … – Raciborskiego – Wojska Polskiego – Chopina – … Na trasie objazdu nie będzie obowiązywał przystanek „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego” [5702].

Linia 205 – objazd w kier. krańca „Pruszcz Gd. – Komarowo” między przystankami „Pruszcz Gd. – Przemysłowa (n/ż)” i „Pruszcz Gd. – Waląga”: … – Raciborskiego – Wojska Polskiego – Chopina – … Na trasie objazdu nie będzie obowiązywał przystanek „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego” [5702]. W dni powszednie kursami popołudniowymi z zajazdem do Ronda Kaszubskiego tak jak dotychczas linia obsługuje przystanek „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego”.
Dla wariantu z zajazdem do Ronda Kaszubskiego objazd w kierunku Gdańska między przystankami „Pruszcz Gd. – Rondo Kaszubskie” i „Pruszcz Gd. – Przemysłowa „(n/ż): … – Raciborskiego – Wojska Polskiego – Chopina – Grunwaldzka – …
Nie będą obowiązywały przystanki: „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego” [5702] i „Pruszcz Gd. – Chopina” [5604].

Linia 232 – objazd w kier. krańca „Pruszcz Gd. – CER” / „Pruszcz Gd. – Urząd Skarbowy” między przystankami „Pruszcz Gd. – Przemysłowa (n/ż)” i „Pruszcz Gd. – Nowowiejskiego”: … – Raciborskiego – Wojska Polskiego – …
Na trasie objazdu zamiast zawieszonego przystanku „Pruszcz Gd. – Chopina” [5603] będzie obowiązywał przystanek „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego” [5702] oraz przeniesiony na ul. Wojska Polskiego przystanek „Pruszcz Gd. – Matejki”
Dla wariantów z zajazdem do Ronda Kaszubskiego objazd w kierunku Gdańska między przystankami „Pruszcz Gd. – Rondo Kaszubskie” i „Pruszcz Gd. – Przemysłowa „(n/ż): … – Raciborskiego – Wojska polskiego – Chopina – Grunwaldzka – … Nie będą obowiązywały przystanki: „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego” [5702] i „Pruszcz Gd. – Chopina” [5604].

Linia N5 – objazd w kier. krańca „Pruszcz Gd. – Urząd Skarbowy” między przystankami „Pruszcz Gd. – Niemcewicza” i „Pruszcz Gd. – Nowowiejskiego”: … – Chopina – Grunwaldzka – Raciborskiego – Wojska Polskiego – …
Na trasie objazdu nie będzie obowiązywał przystanek „Pruszcz Gd. – Chopina (n/ż)” [5604], natomiast zamiast zawieszonego przystanku „Pruszcz Gd. – Chopina (n/ż)” [5603] będzie funkcjonował przystanek „Pruszcz Gd. – Wojska Polskiego (n/ż)” [5702] oraz przeniesiony na ul. Wojska Polskiego przystanek „Pruszcz Gd. – Matejki (n/ż)” [5605].

Rozkłady jazdy wszystkich w/w linii nie ulegną zmianie.

Related posts