Dzieci z Borkowa na Politechnice Gdańskiej

DSC01396W dniu dzisiejszym miał miejsce ostatni zjazd podczas tegorocznej edycji Polskiej Akademii Dzieci.

30 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie uczęszczało raz w miesiącu na zajęcia prowadzone w głównym gmachu Politechniki Gdańskiej. Dzisiaj były poruszane dwa tematy, jeden z nich prowadzony był przez uczennice klasy szóstej

Martę Wiśniewską i Magdalenę Stramską, lat 12: Ciekawe budowle

dr inż Beatę Świeczko – Żurek: Czy należy się bać bakterii? 

Marta i Magda wspominały podczas swojej części wykładu o nowoczesnych  oraz znanych wszystkim budowlach takich jak:  Wieża Eiffla,  Tadż Mahal, Statua Wolności, Empire State Building, Katedra Notre Dame, Domy UFO, Koloseum, Opera w Sydney, Sala Koncertowa Walta Disneya, Krzywa wieża w Pizie, Krzywy Dom w Sopocie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Centrum Pompidou…
Podczas wykładu można było zobaczyć omawiane budowle na zdjęciach i dowiedzieć się wielu ciekawych, fascynujących rzeczy. Reprezentantki były doskonale przygotwane pod czujnym okiem p. Joanny Harasimiuk i Marzeny Półtoranos. Oprócz dzieci i nauczycieli obecna była również p. dyrektor Beata Jaworska
Po wykładzie odpowiadały na liczne pytania małych studentów.
Na zakończenie dzieci malowały obrazy bakterii, jak ich zdaniem wyglądają. Prace będzie można obejrzeć na wystawie w budynku Politechniki Gdańskiej . Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy odebrane uroczyście przez Weronikę Cabaj.
Poniżej kilka zdjęć autorstwa Weroniki Cabaj.

Related posts