Skwer przy kasztanowej w Borkowie gotowy.

DSC02050
Skwer w Borkowie – fot. M. Cabaj

 

Od kilku już dni mieszkańcy Borkowa mogą korzystać ze zrewitalizowanego skweru przy ul. Kasztanowej. Oczyszczone oczko wodne, zrobione alejki, ławki i przede wszystkim sprzęty do różnych form gimnastyki. Wyglądają solidnie, czas zabrać rodzinę na spacer, tym bardziej, że rozpoczęły się wakacje i można korzystać z aktywnego wypoczynku. Drewniany pomost zachęca do wkroczenia niemal w środek stawu. jedyny niedosyt, to że alejki nie zostały wyłożone kostką, co uniemożliwia korzystanie z hulajnogi, rolek czy deskorolki. Jeszcze jedna negatywna strona obecnie funkcjonujących alejek, to że po deszczu na mokrej nawierzchni, trudno będzie spacerować i przechadzka może kończyć się czyszczeniem obuwia. Poza tym chwała Gminie za to, że skwer jest i że jest atrakcyjny. Wywiązała się również firma wykonująca to zlecenie, dookoła posadzone drzewa i tylko na murawę jeszcze trzeba zaczekać.

Related posts