STRASZYNIANIE ZAGRAJĄ W MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Wszyscy zawodnicy ze Straszyna biorący udział w ogólnopolskich półfinałach w tenisie stołowym uzyskali awans do Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w Luboniu 27 kwietnia i rozgrywane były w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. Największą niespodziankę sprawiła drużyna kadetów w składzie Michał Jakusz i Mateusz Wozbanowicz, która wygrała turniej drużynowy.

Wyniki:
LUKS Straszyn – UKS Trzebiatów 3-1
LUKS Straszyn – Gwiazda Bydgoszcz 3-2
LUKS Straszyn – Smecz Konin 3-1.

Kadeci zagrają w Mistrzostwach Polski w Radomsku w dniach 27-30 czerwca. Równie niespodziewanie i skutecznie zagrał Bartosz Czerwiński, który wygrał w kategorii młodzików. Pokonał wyżej rozstawionych rywali i awansował do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się w Brzegu Dolnym w dniach 3-5 maja.

Wyniki:
Czerwiński – Olszewski (MDK Bydgoszcz) 3-2
Czerwiński – Grzegorz Gruszczyński ( Smecz Konin ) 3-2
Czerwiński – Sebastian Musiał (ATS Stargard Szczeciński ) 3-1.

Oczekiwany awans do Mistrzostw Polski juniorek, które odbędą się w Krakowie w dniach 9-12 maja, uzyskały najbardziej doświadczone Klaudia Świerczyńska i Marcelina Kamińska.

Wyniki:
Kamińska – Suchomska (Kusy Laskowice) 3-1
Kamińska – Kołaszewska ( Chrobry Międzyzdroje) 3-1
Kamińska – Koch (Oborniki Wielkopolskie) 3-1
Świerczyńska- Kocoń (UKS Złocieniec ) 3-1
Świerczyńska – Lipska (Oborniki Wielkopolskie ) 3-2.

SONY DSC– Jest to największy sukces zawodników ze Straszyna. Mamy reprezentantów w młodzieżowych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych! – cieszą się trenerzy, Witold Chyliński (na zdjęciu z podopiecznymi) i Jacek Chyliński.

Źródło:http://www.oksir.pruszczgdanski.pl/

Related posts