Zakończenie roku ministranckiego w Straszynie

Zbliżają się wakacje, pozostał ostatni tydzień nauki w szkołach. Nadszedł również czas podsumowania i zakończenia roku służby dla ministrantów. Wprawdzie wakacje, czas przerwy od nauki, ale ministrant pełni swoją posługę również w czasie ferii i wakacji.

Dzisiaj na godzinę 12.00 zaproszeni zostali ministranci razem z rodzicami i rodzeństwem z parafii św. Jacka Odrowąża w Straszynie na mszę św. dziękczynną. Następnie wszyscy przeszli na plac przy Domu Rekolekcyjnym, gdzie czekał obfity poczęstunek (pyszny bigos i kiełbaski) oraz wyróżnienia i podziękowania dla najaktywniejszych z nich. Podziękowania otrzymali także ich rodzice, a wszyscy otrzymali po czapce i w ten upalny dzień lody na ochłodę.

Sporą atrakcję sprawił pies ks. Proboszcza oraz zraszacz do trawy, który stał się prysznicem dla co bardziej rozgrzanych głów.

Poniżej galeria zdjęć z tego dnia.

Related posts