Policjanci zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości

Od początku bieżącego roku policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim od dłuższego czasu podczas swojej pracy wykorzystują nowoczesny sprzęt do pomiaru prędkości. Są to zarówno ręczne mierniki prędkości jak i urządzenia pomiarowe zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach. Tego typu wyposażenie jest wykorzystywane m.in. do nadzorowania ruchu w rejonie powiatu gdańskiego. Podczas służby policjanci korzystają z mierników i dyscyplinują kierowców, przekraczających prędkość.

Od początku tego roku mundurowi z pruszczańskiej drogówki ujawnili 584 kierowców, którzy przekroczyli prędkość i zatrzymali 12 praw jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i oczywiści sankcją w postaci mandatu. Jeżeli w tym okresie nie dostosuje się do decyzji wydanej przez starostę, okres ten zostanie wydłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca nadal nie będzie stosował się do decyzji, jego uprawnienia zostaną cofnięte.

KPP Pruszcz Gdański

Related posts