Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego w Straszynie

W poniedziałek około godziny 8.30 rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Straszynie (gm. Pruszcz Gdański) na DW222.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta przechodząca przez wyznaczone przejście dla pieszych została potrącona przez 27-letniego kierowcę dostawczego forda. Policjanci sporządzili oględziny pojazdu, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowcy – był trzeźwy. Piesza została odwieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Potrącenie pieszej w Straszynie – fot. KPP Pruszcz Gdański

Policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności na drodze. W czasie porannego czy też popołudniowego szczytu komunikacyjnego wszyscy uczestnicy ruchu drogowego gdzieś się śpieszą. Niestety pośpiech często idzie w parze z roztargnieniem i brakiem odpowiedniej koncentracji. W tym momencie już tylko krok do niebezpiecznego zdarzenia. W każdym przypadku kierowcy, jak i inny uczestnicy są zobowiązani do skupienia na tym, co się dzieje wokół i stosowania zasady ograniczonego. W obszarze zabudowanym kierowców nie mogą „zaskoczyć” piesi pojawiający się na przejściach dla pieszych czy zmieniająca się sygnalizacja. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni starać się przewidywać zachowania innych oraz dostosować swoje zachowania do warunków.

KPP Pruszcz Gdański

Related posts