Roboty z całego świata znów w Straszynie

Uroczyście otwarto robotyczne zmagania w ramach międzynarodowego konkursu RoboRAVE POLAND w Straszynie. Ten międzynarodowy projekt realizowany jest przez nauczycielkę Tatianę Bartkowską oraz studentkę robotyki i automatyki Annę Cholewińską wyłącznie w jednym miejscu w Polsce.

RoboRAVE to program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli. Pokazuje, jak zaprojektować, zbudować, zaprogramować oraz testować roboty wykonujące określone zadania. Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki przeznaczonym dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych.

Roboty z całego świata znów w Straszynie

Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii), a od zeszłego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest „Today’s Play, Tomorrow’s Pay.”, a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa. RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera.

Pierwsza polska edycja turnieju odbyła się w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 roku również w Straszynie. Wzięło w niej udział około 40 drużyn z Polski, Hiszpanii i Rumunii. W tym roku zgłosiło się około 200 uczestników z 7 państw tworzących 87 drużyn. Gościmy młodych robotyków z różnych części Polski oraz Turkmenistanu, Słowacji, Egiptu, Węgier, Turcji i Łotwy.

UGPG

Related posts