Pierwsze efekty badań nowym narkotestem

Policjanci ruchu drogowego z Pruszcza Gdańskiego otrzymali nowy tester do wykrywania narkotyków. Urządzenie to podczas jednego badania sprawdza obecność w organizmie, aż sześciu substancji odurzających. W miniony weekend narkotest został użyty przez mundurowych z powiatu gdańskiego po raz pierwszy. U 22 – latka kierującego skodą wykazało obecność amfetaminy. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nowy narkotester – Policja

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w niedzielę (03 marca br.) zatrzymali do kontroli drogowej 22 – latka kierującego skodą. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Mówił szybciej i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Badanie alkotestetem wykazało u 22- latka brak alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci postanowili przebadać kierowcę skodą testerem do wykrywania narkotyków. Narkotest wykazała u 22- latka obecność amfetaminy w organizmie. Podczas rozmowy mężczyzna powiedział, że zażywał narkotyki dzień wcześniej. Mundurowi zabezpieczyli skodę na policyjnym parkingu. 22 – latek został zatrzymany i przewieziony na badanie krwi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

RP PPG

Related posts