Radunica. Rusza budowa chodnika do Pruszcza

Jak informuje Urząd Gminy PG rozstrzygnięto przetarg na budowę ścieżki pieszo – rowerowej Radunica -Pruszcz Gdański, realizowanej w ramach wspólnego projektu kilku samorządów. Przekazanie placu budowy nastąpi 8 marca.

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim wyłoniło wykonawcę ścieżki pieszo – rowerowej Radunica – Pruszcz Gdański o długości 805 m.b. Termin realizacji zadania, którego wartość po przetargu to 1 050 000 zł, wyznaczono na 31 lipca 2019 r.

Przypomnijmy. W partnerstwie z gminami Pszczółki, Trąbki Wielkie oraz z powiatem gdań-skim, nasza gmina realizowała projekt pn. „Budowa węzłów integracyjnych Pruszcz Gdański, Cieplewo i Pszczółki wraz z trasami dojazdowymi”.

Projekt na terenie gminy Pruszcz Gdański obejmował 4 inwestycje:
– budowę ścieżki pieszo–rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 226 na odcinku Wojanowo -Świńcz-Jagatowo wraz z oświetleniem;
– budowę trasy rowerowej Juszkowo – Pruszcz Gdański;
– zagospodarowanie otoczenia wokół węzła przesiadkowego w Cieplewie poprzez budowę parkingów: rowerowego i samochodowego oraz, budowę zatoki autobusowej, drogi dojazdowej, oświetlenia
– budowę ul. Rataja w Rusocinie.

Wszystkie te zadania zostały zrealizowanie.
Obecnie cieszymy się z rozstrzygnięcia przez powiat gdański przetargu na budowę ścieżki pieszo – rowerowej z Radunicy w kierunku Pruszcza Gdańskiego – mówi wójt Magdalena Kołodziejczak. – Od kilku lat staramy się połączyć układ ścieżek między samorządami i to jest efekt tej współpracy.

UGPG

Related posts