Autobus 846 nową (starą) trasą w Borkowie

W dniu 1 lutego br. autobus linii 846 będzie jeździł zmienioną trasą w związku z otwarciem przejazdu remontowaną ulicą Akacjową.

Niedogodności związane z remontem ulicy Akacjowej kończą się i zostanie przywrócony na niej ruch komunikacji zbiorowej. Zmianie jednak ulega dotychczasowa trasa przejazdu przez Borkowo. Ruch od Gdańska będzie odbywał się od ronda przy zbiegu ulic Akacjowa i Starogardzka w stronę pętli na ul. Kasztanowej, następnie właśnie Kasztanową i dalej Aleją Ofiar 10 kwietnia do Starogardzkiej. Od strony Straszyna analogicznie rownież przez Borkowo.

Trasa ta w sposób logiczny przebiega przez miejscowość, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli bliżej do przystanku.

W związku z zakończeniem prac drogowych w miejscowości Borkowo, od dnia 1 lutego 2019 roku (piątek) wprowadzona zostaje nowa stała trasa linii 846. W kursach z Gdańska autobusy pojadą w Borkowie ul. Akacjową, następnie zajeżdżać będą na pętlę Borkowo Kasztanowa i dalej skierowane zostaną ul. Kasztanową i Aleją Ofiar 10 Kwietnia do ul. Starogardzkiej. W kierunku przeciwnym obowiązuje analogiczna trasa przejazdu. Prosimy zwrócić uwagę, że przystanek Borkowo Głębokie zlokalizowany będzie przy Al. Ofiar 10 Kwietnia, a nie przy ul. Starogardzkiej. Ponadto zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek zlokalizowany w okolicach skrzyżowania z ulicą Sadową.

 

Trasa przejazdu autobusu 846 przez Borkowo

 

Jest to dobra dla mieszkańców decyzja, nie mniej dobrze by było, aby jednak zaczął jeździć tutaj także autobus ZTM.

Related posts