Miłość jest wszystkim – premiera – recenzja

Miłość jest wszystkim” – wspólny filmowy projekt TVN i Akson Studio to nowa świąteczna komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz, Michał Czernecki i Joanna Balasz. Oto historia ku pokrzepieniu serc i uspokojeniu świątecznych nerwów. Historia dla każdego, kto w świątecznym czasie wariuje z nadmiaru obowiązków i zastanawia się jak przetrwać ten czas. Czy miłość jest odpowiedzią? Czy miłość wystarczy?  Zakochaj się w nowej komedii świątecznej już od 23 listopada w kinach.

 

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

 

Nasz film „Miłość jest wszystkim” opowiada o tym, co najważniejsze czyli o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie. To zupełnie nowa komedia świąteczna – ciepła, wzruszająca i pełna humoru opowieść jak nie zwariować w święta i poddać się miłości – Dorota Chamczyk, producent TVN.

 

 

Gatunek: komedia świąteczna

Produkcja: TVN S.A. i Akson Studio

Rok produkcji: 2018

Reżyseria: Michał Kwieciński

Scenariusz: Kuba Wecsile

Zdjęcia: Michał Sobociński

Scenografia i dekoracja wnętrz: Agnieszka Bartold

Charakteryzacja: Liliana Gałązka

Kostiumy: Aleksandra Staszko

Montaż: Michał Czarnecki

Muzyka: Atanas Valkow

Producenci: Michał Kwieciński/Akson Studio, Dorota Chamczyk/TVN S.A.

Dystrybucja: Kino Świat

Partnerem filmu jest Miasto Gdańsk.

Obsada: Olaf Lubaszenko („Belle Epoque” – serial, „Bodo”, „Sztos 2”), Agnieszka Grochowska(„Obce niebo”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „W ciemności”, „Tylko mnie kochaj”), Jan Englert(„Bogowie”, „Przepis na życie” – serial, „Lejdis”), Eryk Lubos („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Belle Epoque” – serial, „Drogówka”), Joanna Kulig („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Disco Polo”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”), Mateusz Damięcki („Nie kłam, kochanie”, „Kochaj i tańcz”), Aleksandra Adamska („Diagnoza” – serial, „Atak paniki”, „Miasto 44”), Julia Wyszyńska(„Atak paniki”, „Obywatel”), Leszek Lichota („Wataha” – serial, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni 2”), Marcin Korcz („Słaba płeć?”, „Przyjaciółki” – serial, „Miasto 44”), Joanna Balasz („Wojenne dziewczyny” – serial), Maciej Musiał („Dzień dobry, kocham cię!”, „Mój biegun”), Michał Czernecki („Planeta Singli”, „Podatek od miłości”, „Miasto 44”)

 

Osobista opinia:

Film z gatunku tych, które rozbawią, ale i wzruszą. Specyficzne poczucie humoru, często bazujące na czarnym żarcie, szczególnie podczas dialogu na cmentarzu oraz podczas wigilijnej kolacji z dziećmi słuchającymi opowieści mikołaja (Olaf Lubaszenko) na koniec filmu.

Raczej nie rozbawia do łez (nie było słychać śmiechów podczas seansu dla dziennikarzy – (może dlatego że był oglądany pod kątem recenzji), choć zabawna była scena z Maciejem Musiałem, grającym gorącego kochanka dojrzalej kobiety przeplatana z grą na konsoli i wystrojem jego pokoju w klimacie nastolatka.

Do tego kontrast żałoby w połączeniu z „zamianą ciał”, może nie wywołuje salwy śmiechu, ale ma być sceną humoru.

Wplecenie wątku realiów panujących w produkcji telewizyjnego show mogą dać trochę do myślenia, oczekiwania realizowania przekazu mającego znamiona kontrowersji pożądanej przez redaktora programu TV zaskakują i sprzeciwiają się tradycji i utartym poglądom. Choć może fragment z tekstem tu zacytuję „no właśnie, pusty talerz przy wigilii pozostaje pusty i nikt nie ma zamiaru zapraszać obcego na to miejsce”, daje do myślenia.

Długi trwający dwie godziny i kilka minut film rozgrywa się w moim rodzinnym mieście, dlatego może oglądałem go z sentymentem, starając się rozpoznać miejsca gdzie był kręcony. Ukazany jest przepiękny Gdańsk w zimowo świątecznej scenerii.

Piękne, ale i kultowe miejsca jak choćby ul. Mariacka, która ma niepowtarzalny klimat i urok. Doskonałe sceny okolic kanału Motławy i nabrzeża, Żuraw, ul. Długa, bogate i urokliwe wnętrza Dworu Artusa doskonale oddają urok przepięknego miasta.

Wplecione sceny ze Stoczni, galeria handlowa, jarmark świąteczny, uliczki starego miasta, ale i nowoczesne drogi szybkiego ruchu oraz powstałe niedawno apartamentowce na dawnych terenach po stoczniowych w okolicy kanału doskonale obrazują Gdańsk dzisiaj i są świetną promocją.

Zakończenie splata i rozwiązuje pokręcone perypetie bohaterów, jest miejsce na wzruszenie i łezkę.

No cóż więcej pewnie będziecie mogli napisać sami choćby w komentarzach, nie chcę zdradzać fabuły, ale myślę że warto wybrać się na seans. Czekam na Wasze opinie, premiera 23.11.2018, a zapewne będzie dostępny do obejrzenia do świąt Bożego Narodzenia.

 

MC

 

Related posts