Szachiści walczyli w Przejazdowie

W Szkole Podstawowej w Przejazdowie odbył się II Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Wystartowało w nim 95 uczestników z Polski, Włoch, Litwy i Rosji. Najmłodsi adepci królewskiej gry mieli zaledwie 5 lat, podczas gdy senior zawodów liczył sobie 82 lata.

Zwyciężył obrońca tytułu sprzed roku Wojciech Zieliński z UKS Zawisza Kolbudy, drugie miejsce zajął FM Tadeusz Okruciński z Malborka, a trzeci był Wojciech Putlak z UKS Korona Gdańsk. Na uwagę zasługuje wysokie  miejsce Patryka Trzebińskiego z Gdyni, który ma dopiero 11 lat, a poradził sobie w silnej stawce z doświadczonymi zawodnikami.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe oraz upominki od sponsorów turnieju. Puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe czekały również na najlepszych w grupach wiekowych do lat 18, 14 i 10, w kategorii kobiet oraz seniorów.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz flagi narodowe. Turniej sędziował Tomasz Ciesielski, z pomocą organizatora Wojciecha Traczewskiego. Organizatorzy turnieju – SP w Przejazdowie, GTS Pruszcz Gdański i OKSiBP w Cieplewie – dziękują sponsorom i mieszkańcom gminy za pomoc w przygotowaniach do zawodów oraz zapraszają na trzecią edycję w przyszłym roku.

UGPG

Related posts