Jak świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Już za kilka dni w całym kraju będziemy uczestniczyć w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeżeli możesz nie zapomnij i wywieś flagę w swoim miejscu zamieszkania, bądź dumny że jesteś Polakiem i mieszkasz w wolnej Polsce.

Poniżej publikujemy informacje o lokalnych obchodach. Prosimy też bardzo o nadsyłanie informacji o organizowaniu uroczystości, a zamieścimy je na naszych łamach.

 

Straszyn

W najbliższą sobotę (10 listopada), o godz. 10.30, uroczystości rozpocznie msza św. w kościele św. Jacka Odrowąża. Po jej zakończeniu uformowana zostanie parada (zachęcamy do przyjścia w przebraniach z dowolnych epok ostatniego stulecia), która przy dźwiękach Poloneza tanecznym krokiem uda się w kierunku szkoły podstawowej.

Tutaj, ok godz. 13, nastąpi uroczyste odsłonięcie instalacji artystycznej „Sto orłów dla Niepodległej” przygotowanej specjalnie z okazji 100 – lecia odzyskania nieodległości.

Od godz. 13.30 w szkolnej sali gimnastycznej czekać będą kolejne atrakcje, wśród których zapowiadana jest promocja komiksu „Przystanek Polska”, wystawy prac artystycznych, premiera filmów i występ zespołu „Jagódki”.

Wiślina

Natomiast dzień później, w niedzielę, 11 listopada, o godz. 12, w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie odprawiona zostanie uroczysta msza św. z pocztami sztandarowymi, którą ukoronuje koncert Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”.

Przejazdowo

Wcześniej jednak, bo o godz. 10, w Przejazdowie, w tamtejszej szkole podstawowej, rozpocznie się II Międzynarodowy Turniej Szachowy Z Okazji Święta Niepodległości.

 

Related posts