Nowe boisko w Straszynie, budynek socjalny w Rusocinie

W Straszynie powstanie nowe boisko, a istniejące już w Rusocinie doczeka się zaplecza socjalnego i oświetlenia. W pierwszym przypadku umowa jest już podpisana, w drugim trwa postępowanie przetargowe.

Boisko w Straszynie będzie wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, bieżnią oraz skocznią w dal i wzwyż. Wyznaczone linie dostosowane będą do zasad gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Natomiast bieżnia będzie trzytorowa z wyodrębnionym torem do sprintu na 60 metrów.

Cieszy każda powierzchnia, która umożliwia uprawianie sportu. Aktywność dzieci i młodzieży może być rozwijana poprzez odpowiednie wykorzystanie obiektu wraz z infrastrukturą. Tego typu miejsca potrafią być wykorzystywane przez wiele osób i godzin dziennie.

Nowe boisko w Straszynie

Natomiast w Rusocinie powstanie zaplecze socjalne dla sportowców wraz z infrastrukturą techniczną dla istniejącego boiska. W budynku znajdzie się miejsce na szatnie z zapleczem sanitarnym dla gospodarzy, pokój trenera oraz toaletę dla osób niepełnosprawnych. Boisko zostanie również oświetlone i otrzyma system nawadniający. Zakończenie inwestycji przewidziano na lipiec 2019 r.

Obecnie istniejąca infrastruktura jaka jest, ci którzy korzystają to wiedzą. Brak godnych warunków do przeprowadzania zajęć sportowych i meczy. Przybywające na zawody drużyny, jeżeli nie sprzyja aura, mają problemy z korzystaniem z szatni, nie wspominając o toalecie i dojściu do obiektu. Przydało by się jeszcze utwardzenie nawierzchni do parkowania pojazdów, gdyż po ulewnych deszczach jest problem z parkowaniem, a przede wszystkim z przedostaniem się na i z boiska.

Oświetlenie jest jak najbardziej niezbędne, o ile w sezonie letnim i wakacyjnym może być zbędne. O tyle w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy szybko zapada zmrok, trudno sobie wyobrazić możliwość jakiegokolwiek wykorzystania obiektu.

Niezbędna inwestycja jest juz z niecierpliwością oczekiwana, być może nie będzie już wstydu rozgrywać meczy i zapraszać drużyny, a także w miarę możliwości można pomyśleć o dłuższym i częstszym wykorzystaniu obiektu.

 

Jeżeli interesuje cię ten temat, podziel się swoją opinią.

GPG i MC

Related posts