Dzień Nauczyciela połączony z konferencją

W Ośrodku Kultury Sportu i Bibliotece Publicznej w Cieplewie odbyła się I Gminna Konferencja dla Nauczycieli – Wspieramy uczniów w procesie uczenia się. Sala wypełniona była niemalże do ostatniego miejsca.

Nauczyciele z dużym zainteresowaniem wysłuchali trzech prelekcji z elementami warsztatu, poznali trendy, praktyczne rozwiązania wspierające procesy uczenia się uczniów. Mieli okazję dowiedzieć się, jak również pogłębić posiadaną wiedzę na temat myślenia kreatywnego i narzędzi TOC, które pomagają zmienić kulturę pracy i nauki w klasie.

Podczas konferencji zostały też obalone fakty i mity na temat neurodydaktyki. Nauczyciele uzyskali także odpowiedź jak wspierać proces uczenia się wykorzystując naturalne predyspozycje uczniów oraz kierować świadomym rozwojem w oparciu o FRIS® Style Myślenia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas konferencji zostały wręczone sześciu nauczycielom nagrody Wójta Gminy Pruszcz Gdański. Nagrodzeni zostali nauczyciele, którzy w sposób wyróżniający i z dużym zaangażowaniem realizują proces edukacyjny. Są pedagogami kreatywnymi, posiadającymi wysokie kompetencje dydaktyczne, a ich uczniowie osiągają niejednokrotnie znaczące sukcesy.

Jeżeli interesuje cię ten temat, podziel się swoją opinią.

 

UGPG

Related posts