Na upał najlepszy rejs kajakiem

Słupki w termometrach wskazują powyżej 30 stopni w cieniu i jak tu wytrzymać kolejny dzień upałów.

Jest na to sposób, można wypożyczyć kajak i wybrać się w rejs po Raduni, wiadomo nie od dziś, że nad wodą zawsze jest przyjemniej. Zbliża się kolejny weekend, warto więc zaplanować sobie tak dzień, aby wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi w rejs.

Przystań kajakowa – fot. M. Kołodziejczak

W Juszkowie znajduje się przystań, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający, czy to rowery wodne, czy też kajaki. Tymi drugimi można udać się w dłuższy rejs, gdzie można znaleźć zacienione szlaki okolic Raduni.

Kanałami dopłynąć można ze wspomnianego Juszkowa do Pruszcza Gdańskiego, czy też dla bardziej w prawnych kajakarzy do samego Gdańska. Podczas rejsu na szlaku spotkać można przystanie oraz gościnne gospodarstwa agroturystyczne, a jako ciekawostkę elektrownie wodne, niektóre z nich czynne do dziś.

Dodam, że w Straszynie na wysokości Piekarni Mielnik oddana do użytku została nowa przystań, na której można zrobić przerwę i przy tej okazji posilić się smakowitymi wypiekami.

Wypożyczalnia na przystani w Juszkowie
tel. + 48 666 044 289. Czynna od środy do piątku w godz. od 9 do 17. W soboty i niedziele od 9 do 19. Grupy zorganizowane mogą umawiać się również na poniedziałek i wtorek.

MC

Related posts