Za nami turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzali eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy oraz wykonali zadanie praktyczne – jazdę rowerem po torze sprawnościowym. Wszystkie konkurencje przeprowadzono pod czujnym okiem policjantów drogówki.
 W czwartek (27 kwietnia br.) w godz. 10.00-16.00 w miasteczku ruchu drogowego oraz
w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego turnieju BRD.
W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu gdańskiego. Turniej przeprowadzili policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, którzy jednocześnie stanowili komisję sędziowską.
Konkurs przebiegał w trzech etapach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz znajomością zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Rywalizacja przebiegała drużynowo i indywidualnie – odrębnie dla gimnazjów oraz szkół podstawowych. Dla najlepszych ufundowano dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale.
 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do startu w następnych eliminacjach.
st.sierz. Jakub Radziwilski

Related posts