Kamień węgielny wmurowany

26 kwietnia 2018 r. punktualnie o godzinie 14.00 w miejscu budowy nowego budynku Gminy Pruszcz Gdański rozpoczęła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Jak tradycja nakazuje został sporządzony akt, w którym zawarty został spis obecnych władz kraju, regionu i gminy oraz okoliczności jego sporządzenia.

Do przygotowanej kapsuły oprócz spisu, złożono zdjęcia władz gminy, pracowników urzędu, dołożono jeszcze notatki sporządzone przez władze szkół gminnych, straży pożarnej i policji, a także sołectw. Osobny dokument w postaci pliku na pamięci USB dostarczył sołtys Mokrego Dworu p. Zbroiński.

Poświęcenia dokonał przybyły Abp. Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź wraz z proboszczami parafii znajdujących się na obszarze Gminy.

Następnie p. Wójt Magdalena Kołodziejczak wraz z Abp-em dokonali oficjalnego wmurowania trzymając wspólnie za kielnię. Potem każdy z przedstawicieli zgromadzonych „stanów” dokonywał symbolicznego wmurowania..

Uroczystość zakończyły oficjalne przemowy oraz złożenie podpisów na pamiątkowym plakacie upamiętniającym wydarzenie, a który zawiśnie w budynku Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

Dodać należy, że prace przy wznoszonym obiekcie są już zaawansowane i koniec inwestycji planowany jest za około rok czasu. Wraz z nowym budynkiem poprawią się znacznie warunki obsługi mieszkańców oraz pracy urzędników.

Przewidując dalszy szybki rozwój gminy już w projekcie budynku przewidziani jego ewentualną dalszą rozbudowę o nowe pomieszczenia.

(MC)

Related posts