II miejsce piłkarzy GTS w Ostróda Cup

Na obiektach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Ogólnopolski turniej Ostróda Cup dla rocznika 2006. W zmaganiach wzięło udział 10 zaproszonych zespołów, które należą do czołowych drużyn w swoich województwach. Wśród zaproszonych znaleźli się chłopcy z Gminnego Towarzystwa Sportowego, którzy zdobyli II miejsce.

Trzy zwycięstwa i jedna porażka, w fazie grupowej, dały ekipie trenera Bartosza Berlika 9 punktów i awans do półfinału. W decydujących meczach o najwyższe laury rywalizacja była niezwykle zacięta i dwa spotkania 1/2 finału zakończyły się rzutami karnymi. Zespół GTS trafił na drużynę Junior Radom, która z kompletem 4 zwycięstw wygrała rywalizację w grupie A. W regulaminowym czasie padł remis 1:1, ale w rzutach karnych nasza drużyna okazała się lepsza wygrywając 5:4

W meczu finałowym przeciwnikiem zespołu GTS była drużyna SEMP Warszawa. Lepiej to spotkania rozpoczęli zawodnicy ze stolicy, którzy otworzyli wynik po ładnej kombinacyjnej akcji.

Zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego ambitnie dążyli do wyrównania, jednak tym razem nie udało się do niego doprowadzić. W ostatniej minucie meczu wszyscy chłopcy GTS-u pobiegli w pole karne przeciwnika na ostatnie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłkę przejęli jednak zawodnicy SEMPa i po skutecznej kontrze strzelili drugą bramkę a sędzia zakończył mecz.

Pomimo II miejsca należy pochwalić zawodników z Pruszcza za wysoki poziom sportowy i walkę w każdym spotkaniu. Wszyscy chłopcy swoją postawą zasłużyli na medal i po wyczerpującym dniu zmagań mogli z uśmiechami na twarzy wracać do domu.

Drużyna GTS grała w składzie:
Więcek, Sadowski – Imianowski, Niepsuj, Armatowski, Rapińczuk, Walczak, Kowalski, Siemko, Magrian, Liszewski, Łowicki, Hinca, Dziedziejko, Grabowski, Zieliński

Wyniki:
GRUPA B
GTS  –  Marcovia Marki   1:0
Kowalski
GTS  –  Juventus Toruń   0:1
GTS  –  Białe Orły Działdowo   2:0
Kowalski (Siemko), Łowicki
GTS  –  Żuri Olsztyn   2:1
Siemko, Siemko (Kowalski)

PÓŁFINAŁ
GTS  –  Junior Radom   1:1 k. 5:4
Hinca (Walczak)
karne: Siemko, Niepsuj, Rapińczuk, Hinca, Imianowski

FINAŁ
GTS  –  Semp Warszawa   0:2

 

UGPG

Related posts