Niedługo wmurowanie kamienia węgielnego

26 kwietnia, o godzinie 14, na terenie budowy przy ul. Raduńskiej w Juszkowie, odbędzie uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod powstający, nowy gmach urzędu gminy Pruszcz Gdański. Wraz z nim umieszczona zostanie specjalna tuba z aktem erekcyjnym i informacjami o gminie.

To jest długo oczekiwana inwestycja. Budynek powstaje w Juszkowie, przy ul. Raduńskiej i będzie spełniał wszelkie wymagania nowoczesnej i komfortowej obsługi petentów, jak i poprawi warunki pracy samych urzędników.

Istniejący gmach, przy ul. Wojska Polskiego 30, praktycznie pęka w szwach. Wykorzystano już wszystkie możliwe pomieszczenia, aby stworzyć stanowiska pracy dla urzędników. Chociażby z tego powodu referat gospodarki komunalnej został przeniesiony do Rotmanki, do siedziby gminnej spółki Eksploatator. Dwupiętrowy budynek nie posiada windy, co jest dotkliwą uciążliwością dla osób niepełnosprawnych i starszych. Brakuje również miejsca do archiwizacji dokumentów. A to i tak tylko niektóre niedogodności.

Nowy budynek będzie nowoczesną, dwubryłową, konstrukcją dwu i trzykondygnacyjną. Obie bryły, będą miały własne klatki schodowe z windą, a połączone będą przeszklonym łącznikiem. W nowej siedzibie zaplanowano pomieszczenia biurowe, archiwum gminne i podręczne archiwum dla poszczególnych referatów, salę konferencyjną wraz z salą ślubów, zaplecze sanitarno – higieniczne dla pracowników oraz petentów oraz pomieszczenia techniczne. Nie zabraknie także parkingu dla samochodów i rowerów.

Oddanie nowej siedziby do eksploatacji nastąpi w kwietniu 2019 roku.

UGPG

Related posts