To już dziś – koniecznie przyjdź – Misterium w Straszynie

Misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa poprzedza Wielki Tydzień w parafii Św. Jacka Odrowąża w Straszynie. Wzorem lat ubiegłych aktorzy (parafianie) amatorzy wcielają się w postacie sprzed dwóch tysięcy lat i wprowadzają nas w atmosferę tamtych wydarzeń.

Dzisiaj o godzinie 19.15 zapraszamy na niepowtarzalne przeżycie tamtych wydarzeń, przeplecionych scenami rodzajowymi ze współczesności. Na scenie spotkasz swoich rówieśników, być może sąsiadów lub znajomych. Może w przyszłym roku i Ty zechcesz dać świadectwo swej wiary wcielając się w jedną z postaci.

Nie może cię zabraknąć, jeżeli nie możesz przybyć sam, to zabierz rodzinę lub znajomych. Zawsze możesz o tym powiedzieć lub napisać, być może przybędzie ktoś, dla kogo ten spektakl będzie czymś ważnym w jego życiu, a może choć tylko drobnym kamyczkiem do rozpamiętywania tajemnicy śmierci i zmartwychwstania.


Poświęć te 30 do 45 minut swojego cennego czasu i niech nie zabraknie Cię dziś w Straszynie w kościele Św. Jacka Odrowąża o 19.15!

(MC)

Related posts

One Thought to “To już dziś – koniecznie przyjdź – Misterium w Straszynie”

  1. To jest coś, co kocham w podróżach najbardziej -lokalność. Mieszkanie w miejscach oddalonych od turystycznych szlaków, podglądanie codziennego życia, a nawet choć przez chwilę, bycia częścią niego. Bardzo lubię Wasze relacje 😀. A imbryk cudo 😍. Czy te piękne fasady i kadry znajdą się na Waszych kartkach? Już czekam na następne 💞. Pozdrawiam ☀.

Comments are closed.