Dzień patronki szkoły w Wiślinie

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie obchodziła Dzień Patrona Szkoły i Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Wcześniej jednak przeprowadzono wiele zajęć edukacyjno- wychowawczych pod wspólnym hasłem „Tydzień z Inką”. Uczniowie brali m.in. udział w konkursach wiedzy o patronie szkoły, konkursie plastycznym, maratonie poetyckim, rozgrywkach sportowych, malowali murale i portrety „Inki”.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych „Fort” z Gdańska, a Piotrem Torłopą w szczególności, na terenie szkoły, urządzono ekspozycję czasową „Umundurowanie i broń partyzantów”.

Trwałą pamiątką, dokumentującą uroczystość stała się, ufundowana przez Radę Rodziców, specjalna publikacja „Głęboko w sercu” poświęcona patronce szkoły. Znalazły się w niej wiersze i rysunki uczniów szkoły.

UGPG

Related posts