Piesi i rowerzyści poczują się bezpieczniej

Niebawem ruszą prace przy budowie ścieżki pieszo – rowerowej pomiędzy Wojanowem a Jagatowem wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 226. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Budowa węzłów integracyjnych Pruszcz Gdański, Cieplewo i Pszczółki wraz z trasami dojazdowymi” dofinansowywanego ze środków Unii Europejskiej.

Trakt wraz z oświetleniem i kanalizacją sanitarną ciągnąć się będzie od przystanku autobusowego przy rondzie w Wojanowie do skrzyżowania DW 226 z ulicą Żurawią w Jagatowie. Po jego wybudowaniu diametralnie na korzyść zmienią się warunki poruszania się, na tym odcinku drogi, zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Jednocześnie trwają wstępne prace projektowe dotyczące przebudowy ulicy Żurawiej wraz z rondem w centrum Jagatowa. W tym przypadku również przewidziano powstanie ścieżki pieszo – rowerowej, która poprowadzona zostanie aż do Drogi Wojewódzkiej nr 222.

Pierwsze prace przy budowie odcinka Wojanowo – Jagatowo powinny się rozpocząć na początku marca, a koniec robót przewidziany jest na koniec sierpnia.

UGPG

Related posts

2 Thoughts to “Piesi i rowerzyści poczują się bezpieczniej”

  1. Znalazłam Twój blog w gąszczu internetowy, poczytałam i zakiełkowało W sobotę wybrałam się po swój pierwszy brushpendostałam oczopląsu ale wybrałam. Przy półce z notesami poległam Naprawdę nie wiem, który wybrać, więc może TEN będzie się nadawał na ten pierwszy raz? 🙂

  2. I powraca spokój, dziękuję

Comments are closed.