„Akcja Zima” czyli ferie w gminie Pruszcz Gdański

Atrakcyjnie zapowiada się tegoroczna „Akcja Zima” w gminie Pruszcz Gdański, czyli propozycje wydarzeń zaplanowanych na czas zimowej przerwy w nauce.

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia organizowane przez nauczycieli będą odbywać się w szkołach. Od 29 stycznia na bale karnawałowe w świetlicach wiejskich, seanse kinowe, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, spotkania edukacyjne, gry, zabawy i zawody sportowo-rekreacyjne zapraszają lokalne instytucje kultury.

Na terenie gminy dostępny jest już specjalny informator przygotowany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański. Publikacja zawiera szczegółowy harmonogram zajęć kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych, które będą odbywać się w ośrodku, bibliotekach i świetlicach wiejskich oraz w szkole w Straszynie (warsztaty taneczne i wokalne prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca „Jagódki”).

Do akcji tradycyjnie włączyła się Straż Gminna, której pracownicy będą rozmawiać z dziećmi i młodzieżą m.in. o zagadnieniach związanych z aktywnością w Internecie, zagrożeniach czyhających w świecie wirtualnym i o tym jak bezpiecznie korzystać z sieci.
Folder można odebrać w Urzędzie Gminy w Pruszczu Gdańskim, w bibliotekach, szkołach i u sołtysów w poszczególnych miejscowościach.

Ze szczegółową ofertą OKSiBP i ZPiT „Jagódki” można zapoznać się również na stronach internetowych ośrodka i zespołu pod adresem:
http://pruszczgda.pl/
http://jagodki.com/

Pełna wersja informatora – kliknij tutaj

UGPG

Related posts