Środki z UE na budowę tras rowerowych i stanicę wodną

Nowe trasy rowerowe, infrastruktura szlaków kajakowych, budowa i rozbudowa portów, przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych – to wszystko powstanie dzięki projektom, które decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Środki z UE na budowę tras rowerowych i stanicę wodną

11 grudnia 2017 r., w budynku Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, podpisano umowy z włodarzami pomorskich gmin, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinansowanie. Wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak podpisała dwie umowy. Pierwsza z nich dotyczy budowy tras rowerowych, druga rozbudowy Stanicy Wodnej w Wiślince.

Projekt rowerowy zakłada budowę tras dla jednośladów o łącznej długości 30 kilometrów, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz oznakowanie szlaku. Wszystko by zwiększyć atrakcyjność turystyczną naszego regionu. Gmina Pruszcz Gdański występuje, w tym przypadku, jako lider projektu, a partnerami są gmina Cedry Wielkie oraz miasto Pruszcz Gdański. Wartość inwestycji wynosi ponad 11,5 mln zł, a dofinansowanie z funduszy UE to ponad 7,3 mln zł.

Z kolei rozpoczęta już rozbudowa Stanicy Wodnej polegać będzie na wykonaniu kanału dopływowego do obiektu, wybudowaniu nabrzeża skarpowego i pomostu do cumowania 32 jednostek pływających wraz z jego wyposażeniem. Przebudowany również zostanie układ drogowy, powstanie parking, ogrodzenie, kanalizacja deszczowa, jak i oświetlenie całego obiektu. Wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, a dofinansowanie wynosi ponad 1,3 mln zł.

UGPG

Related posts