Amatorka whisky w rękach policji

Funkcjonariusze z rewiru patrolowo- interwencyjnego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali    19- latkę bezpośrednio po kradzieży sklepowej. Kobieta w jednym z pruszczańskich supermarketów ukradła łącznie 12 butelek whisky oraz artykuły spożywcze o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mieszkanka Poznania dwukrotnie weszła do sklepu, zapakowała towar do siatki, przeszła przez linie kas i wyszła na zewnątrz. Dopiero za drugim razem została ujęta przez obsługę sklepu. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Amatorka alkoholu

We wtorek (07 listopada br.) o godz. 20.05 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z supermarketów w Pruszczu Gdańskim doszło do kradzieży. Młoda kobieta chciała uciec ze sklepu mając w torbie skradziony alkohol. Została natychmiast ujęta przez pracownika ochrony. Policjanci zatrzymali kobietę, która miała w swojej torbie 6 butelek whisky oraz artykuły spożywcze warte ponad 600 złotych. Po sprawdzeniu danych personalnych okazało się, że jest to19-letnia mieszkanka Poznania. Skradziony towar przekazano kierownikowi sklepu a zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący na sprawą ustalili, że (07 listopada br.) poznanianka również ukradła 6 butelek whisky i wyniosła je z tego samego supermarketu w swojej torbie. Podczas drugiej kradzieży została ujęta przez pracownika ochrony. W trakcie przesłuchania przyznała się do obu kradzieży. Pieniądze za sprzedaną whisky przeznaczyła na jedzenie.19-latka była wielokrotnie notowana przez policje za kradzieże i posiadanie środków odurzających.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie jej 2 zarzutów kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PRUSZCZ GDAŃSKI- POSZUKIWANY 38-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU

Dzielnicowi z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto 38-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych.

Poszukiwany

W środę (08 listopada br.) o godz. 10.00 dzielnicowi z pruszczańskiej komendy policji zatrzymali mężczyznę wyglądem przypominającego osobę poszukiwaną. Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Pruszcz Gdańskiego poszukiwany do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Do jego zatrzymania doszło na ulicy Reja w Pruszczu Gdańskim. Poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez sąd rejonowy w Gdańsku trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts