Cyfrowa dokumentacja terenu – konkurencja Google Maps

Trzy koncerny motoryzacyjne kilka lat temu nabyły firmę specjalizującą się w tworzeniu nawigacji znanej z telefonów Nokii. Mercedes, BMW i Audi wyłożyły pieniądze i obecnie w tych pojazdach znaleźć można preistalowane mapy firmy Here.

Pojazd HERE

Po naszych ulicach jeździł samochód, na dachu którego można było zauważyć skrzynkę, w której były otwory z obiektywami. Można było go pomylić z pojazdem fotografującym dla Google Maps, ale na boku widoczny był napis HERE.

Otóż firma przygotowuje dokumentację cyfrową, która umożliwi być może w niedługim czasie sprawne poruszanie się pojazdów autonomicznych, a z pewnością znacznie poprawi jakość map wzbogacając je o znane zdjęcia widoku ulicy, ukształtowanie terenu oraz umożliwi podgląd z wyprzedzeniem pokonywanej drogi.

Opracowanie własne (MC)

Related posts