Gdzie i kiedy w tym roku na Dzień Dziecka

Festyny rodzinne będą się odbywały przez miesiąc na terenie naszej gminy – zapraszamy i polecamy:

01.06 – Sołectwa Lędowo i Bystra organizują od 16.00 w Lędowie zabawy i konkursu dla najmłodszych. Ze wsparciem spieszy OKSiBP.

03.06 – Zapraszamy na Wojewódzki Turniej Adeptów Piłki Nożnej Rocznika 2007 GTS CUP organizowany w Przejazdowie

03.06„Strasznie fajny dzień dziecka” w Zespole Szkolnym w Straszynie (ul. Starogardzka 48): To już szósta edycja tego wydarzenia. W tym roku oprócz wspaniałej zabawy z różnymi atrakcjami, zaplanowano zbiórkę na pomoc w leczeniu Kacpra, ucznia ze szkoły w Straszynie. W czasie festynu będzie miał miejsce Charytatywny Bieg Przybij Piątkę. Wydarzenie organizuje Rada Rodziców, sołectwo Straszyn oraz Mieszkańcy Straszyna i Gmina Pruszcz Gdański. Zapraszamy od godziny 11.00 do 16.00. Dodatkowo w godzinach 9.00 – 12.00 w auli szkoły będzie odbywała się paraolimpiada.

04.06 – „Wszystkie dzieci nasze są” w OKSiBP (ul. Długa 20A Cieplewo): Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w godzinach od 12.00 do 17.00. W planach przewidziano pokazy artystyczne, warsztaty plastyczne i kulinarne, miasteczko ruchu drogowego, gigantyczne gry planszowe, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego, rodzinne gry, zabawy i konkursy sprawnościowe, malowanie twarzy, „garderobę teatralną”, pneumatyczne zamki, karuzele, szkółkę futbolową i inne konkurencje sportowe oraz wspólne czytanie bajek w namiocie bibliotecznym. Zapraszają sołectwa Cieplewo, Łęgowo, Rusocin, Żukczyn, Wojanowo, Rekcin, Będzieszyn, przedszkola Słoneczna Kraina i Przyjaciele Puchatka a także Straż Gminna, Zespół Szkół w Łęgowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Cieplewo.

10.06 – Sołectwo Bogatka zaprasza od godziny 15.00. W planach konkursy, grill i ognisko, zaś po 20.00 zabawa dla rodziców.

11.06 – „Niedziela dla Emilki” rozpocznie się od 16.00 w Parafii pw. Świętej Siostry Faustyny w Rotmance, a jej celem będzie zbiórka funduszy na rehabilitację dwuletniej Emilii Główczewskiej. W tym dniu organizujemy m.in. loterię fantową, koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej Symfo-Smyki pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego oraz słodki poczęstunek.

17.06 – Bystra (Osiedle) Zapewni nam moc atrakcji w godzinach 13.00-17.00. W planach obecność Ochotniczej Straży Pożarnej, zjeżdżalnia i konkursy.

17.06 – W Sołectwie Przejazdowo odbędzie się festyn rodzinny pełen zabawy, muzyki, występów młodzieży szkolnej, oraz konkurencji sprawnościowych. Nie zabraknie także grilla.

24.06 – We współpracy z OKSiBP w Juszkowie wspólnie powitamy lato.

01.07 – Borzęcin zorganizuje piknik rodzinny.

UG Pruszcz Gd.

Related posts