II obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Już po raz drugi Stowarzyszenie „Nasz Autyzm” organizowało Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Patronat nad akcją objęła m.in. wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Autyzm

1 kwietnia w Pruszczu Gdańskim było będzie głośno i niebiesko! Stowarzyszenie zaprosiło wszystkich mieszkańców powiatu gdańskiego na happening pod hasłem „Autyzm oszukuje zmysły”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 błękitnym głośnym (za sprawa werblistów) i niebieskim (za sprawą balonów) przemarszem spod budynku Starostwa Powiatowego w kierunku placu na Alei Waląga. Po godzinie 10:00 na placu przed restauracją Kameleon czekało wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych.

W programie m.in.: występ chóru, pokazy, odwiedziny klauna, malowanie twarzy, origami, zabawy sportowe, eksperymenty chemiczne, występy muzyczne, dogoterapia, króliki, sadzenie wiosennych roślin. Dzieci będą mogły zobaczyć z bliska radiowozy policyjne i wozy strażackie. Stowarzyszenie zaprosiło również na zupę pomidorową, chleb z miodem, pyszne ciasta i stoisko gospodyń z Różyn oraz niesamowity niebieski tort NIESPODZIANKĘ.

Podczas happeningu czynne były punkty, w których było można dowiedzieć się z jakimi problemami mierzą się osoby z autyzmem oraz czym są zaburzenia sensoryczne.

Magdalena Bielicka

Related posts