Juszkowo – karambol na S6

We wtorek (21 marca br.) o godz. 7.08 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze S6 na wysokości Juszkowa w kierunku Gdyni doszło do wypadku drogowego z udziałem kilku samochodów. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących. 

Pruszcz karambol na S6

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 35-latka kierująca volkswagenem lupo najechała na tył stojącego na lewym pasie volkswagena T4, który nadawał sygnał światłami awaryjnymi. 20-letni kierowca volkswagena T4 siłą odrzutu najechał na tył stojącego i nadającego sygnał światłami awaryjnymi forda focusa. 22-letni kierowca forda zatrzymał się i włączył światła awaryjne z uwagi na usterkę samochodu. Volkswagen lupo po uderzeniu w tył volkswagena T4 odbił się od niego i uderzył bokiem w ciężarowego mana jadącego prawym pasem w tym samym kierunku. W ciężarówce uszkodzona została plandeka naczepy. W wypadku ranne zostały 3 osoby- kierująca volkswagenem lupo, podróżujący z nią 3,5-letni chłopiec oraz 28-letni pasażer volkswagena T4. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej volkswagen lupo. Przez dwie godziny droga w kierunku Gdyni przebiegała jednym pasem ruchu.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o koncentrację i przewidywanie wszystkich manewrów. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, a co za tym idzie niebezpieczne. Zachęcamy wszystkich użytkowników dróg do zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts