Gimnazjaliści ze Szkoły w Przejazdowie trafiły do szpitala

W dniu 9 marca 2017 r. już 14-cioro dzieci trafiło do Szpitala Wojewódzkiego z objawami zatrucia informuje Rzecznik Policji p. Marzena Szwed Sobańska z Pruszcza Gdańskiego.

Szpital Wojewódzki w Gdańsku – fot. MC

Dzieci do szkoły przyszły już z objawami chorobowymi, czuły się źle,były blade, miały dreszcze i trudności z oddychaniem, ich stan zaczął się pogarszać, w związku z czym natychmiast zostały przewiezione na dalsze badania i obserwację do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku.

Dyrektor placówki oświatowej zarządził jej zamknięcie a pozostali uczniowie, którzy zgłaszali dolegliwości po zbadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Wszystkich uczniów oraz personel ewakuowano z budynku szkoły.

Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja, Straż Pożarna z Pruszcza Gdańskiego oraz został wezwany strażacki pojazd ratownictwa chemicznego z Gdyni a także wojewódzki inspektorat ochrony środowiska z Gdańska oraz sanepid. Na chwilę obecną nie zostały wykryte w powietrzu na terenie szkoły zagrażające życiu lub zdrowiu żadne trujące gazy. Wykluczone zostało podwyższone stężenie dwutlenku węgla.

Pruszcz gimnazjum w Przejazdowie – ewakuacja

W szkole nie ujawniono dwutlenku węgla, chloru oraz nie wykryto gazów bojowych i przemysłowych. Zabezpieczono do badania wodę z dystrybutorów, kranów oraz materiały budowlane z nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

Obecnie czekamy na informacje z wyniku badań dzieci. Podejrzewa się infekcję wirusową, z którą dzieci mogły już pojawić się w szkole, ale ze względu na masowy i nagły objaw, bez opinii lekarskiej nie można niczego potwierdzić.

(MC)

Related posts

One Thought to “Gimnazjaliści ze Szkoły w Przejazdowie trafiły do szpitala”

  1. tomek

    Dlaczego dzieci po trzech dniach zostaly wypisane do domu z drapiacymi gardlami i kaszlem ?

Comments are closed.